Forum www.majowkazasg.fora.pl Strona Główna
 Forum
¤  Forum www.majowkazasg.fora.pl Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
www.majowkazasg.fora.pl
XI Edycja - Majówka z ASG. Projekt Water War.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
Regulamin XI Edycji Majówki z ASG. Borne Sulinowo 2016

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.majowkazasg.fora.pl Strona Główna -> Regulamin Majówki z ASG 2016 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Regulamin XI Edycji Majówki z ASG. Borne Sulinowo 2016
Autor Wiadomość
Ruda
AdministratorDołączył: 05 Gru 2015
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Borne Sulinowo

PostWysłany: Pią 13:45, 15 Sty 2016    Temat postu: Regulamin XI Edycji Majówki z ASG. Borne Sulinowo 2016
 
.....................................Regulamin XI Edycji Majówki z Airosft'em
..........................................„PROJEKT WATER WAR 2016”
.....................................Borne Sulinowo 30.04-03.05. 2016r.INFORMACJE OGÓLNE


I. Teren i miejsce:
Zlot odbędzie się w dniach 30 kwietnia 1,2,3 maja 2016 roku na terenie miasta Borne Sulinowo za spichlerzami przy ul. Towarowej.
Teren Zlotowiska będzie otwarty od dnia 30 kwietnia 2016 r.
Limit miejsc 500.
Decyduje data nadesłania zgłoszenia i uiszczenie w terminie pięciu dni od daty otrzymania maila zwrotnego wpisowego w wysokości: 130 zł – uczestnik zwykły.
- 80 zł – dowódcy i zastępcy dowódców frakcji. (Osoby zakwalifikowane przez Organizatora)
II. Organizatorami XI Edycji Majówki z ASG są Samanta i Maciej Burkowscy, zam. ul Wyszyńskiego 5c/6 78-449 Borne Sulinowo. Tel 570 127 290

ZASADY OGÓLNE

I. Warunki dopuszczenia do uczestnictwa w Zlocie
1 Ukończone 18 lat w dniu 1 maja 2016.
2 W odniesieniu do osób, które nie ukończyły 18 roku życia, a uczestniczą aktywnie w dotychczasowym życiu airsoftowym i ukończyły w dniu 1 maja 2016r. 16 rok życia, jest możliwy ich udział w Zlocie, po spełnieniu następujących warunków:
a) Fakt ukończenia 16 roku życia zostanie udokumentowany dowodem tożsamości.
b) Uczestniczą aktywnie w życiu airsoftowym, a ich dotychczasowa postawa, zachowanie i cechy osobowe nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń w środowisku co zostanie potwierdzone oświadczeniem co najmniej dwóch, aktywnych, powszechnie znanych i pełnoletnich członków społeczności ASG.
c) Przedłożą pisemne oświadczenie obojga rodziców/opiekunów prawnych wyrażające zgodę na udział ich dziecka / podopiecznego w Zlocie i wyznaczą pełnoletniego Opiekuna Zlotowego, który będzie równocześnie Uczestnikiem Zlotu i wyrazi na to zgodę potwierdzając ją podpisem na oświadczeniu.
d) W celu weryfikacji zgodności danych należy również przedłożyć kserokopię dowodów osobistych rodziców/opiekunów prawnych zawierające potwierdzenie zgodności z oryginałem.
e) Do rejestracji należy zgłosić się z w/w dokumentami i Opiekunem Zlotowym.
f) Wzór oświadczenia można pobrać TUTAJ
g) Wszystkie kary nałożone na osobę niepełnoletnią są również automatycznie nakładane na wyznaczonego przez rodziców/prawnych opiekunów Opiekuna Zlotowego.
3 Zapoznanie się z udostępnionymi przez Organizatora regulaminami i zasadami oraz zaakceptowanie ich, poprzez przesłanie formularza rejestracyjnego.
4. Wpłacanie opłaty wpisowego w wysokości podanej wyżej na nr konta, który zostanie podany przez Organizatora w mailu zwrotnym. Opłata może ulec zmianie, o czym zainteresowani zostaną powiadomieni.
5. Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi.
6. Stawienie się w określonym w programie Zlotu miejscu i czasie.
7. Rejestracja w Sztabie Zlotu, podczas której osoba dopuszczona do zlotu musi:
• potwierdzić tożsamość i wiek powszechnie obowiązującym dokumentem (dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport...)
• podpisać oświadczenie
• podpisać kartę uczestnika
• zaakceptować i podpisać Regulamin Zlotu oraz Regulamin Manewrów

8. Udokumentowaniem uczestnictwa będzie otrzymanie podczas rejestracji w Sztabie numerowanego identyfikatora, który należy nosić przy sobie przez cały okres trwania Zlotu i niezwłocznie go okazywać na prośbę Organizatora i Żandarmerii Zlotowej.

II. Na terenie Zlotu i bezpośrednio wokół niego mają zastosowanie wszystkie prawa Rzeczypospolitej Polskiej, a zwłaszcza te dotyczące ochrony miejsc krajobrazowych, zasad używania otwartego ognia i rozpalania ognisk w strefie krajobrazu chronionego.

III. Na terenie należącym do Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe ma zastosowanie Ustawa o Lasach z 28.IX.1991 z późn. zmianami Rozdz. 5, Art. 26 - 31 zamieszczona na stronie [link widoczny dla zalogowanych]

IV. Na terenie Zlotu obowiązuje całkowity zakaz propagowania idei totalitarnych poprzez używanie oznakowań, gestów oraz prowadzenia innych działań, które mogą prowadzić do skojarzeń z ideologiami nazistowskimi czy totalitarnymi pod rygorem natychmiastowego wydalenia z terenu Zlotu.

V. Każdy uczestnik Zlotu ma obowiązek bezwzględnego stosowania się do postanowień regulaminu oraz wskazówek Organizatora i służb ochrony.

VI. Niezastosowanie się do regulaminu będzie skutkowało całkowitą utratą prawa do uczestnictwa w Zlocie oraz dobrowolnym lub przymusowym opuszczeniem terenu Zlotu.

VII. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania i odpowiedzialności prawnej w przypadku jego złamania.

VIII. Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia zgłoszenia bez podania przyczyny, lub w wypadku niedopełnienia formalności.


REGULAMIN PORZĄDKOWY.


I. Każdy uczestnik porusza się po terenie rozgrywki na własne ryzyko, przestrzegając regulaminu oraz ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

II. Organizator nie bierze odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki w czasie trwania Zlotu jeśli spowodowane one były niezastosowaniem się do Regulaminu, Regulaminu Rozgrywek i Zasad Zlotu.

III. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wszelki sprzęt zagubiony, zniszczony lub uszkodzony w czasie trwania zlotu, jeśli nie został on zdeponowany w wyznaczonym na ten cel przez Organizatora miejscu lub Uczestnik sprowokował sam takie zdarzenie nie przestrzegając Zasad i Regulaminu Zlotu.

IV. Odpowiedzialność finansową za powstałe szkody ponoszą sprawcy.

V. Zgody Organizatora wymaga wykorzystanie zlotu jako okazji do rozpowszechnienia wszelkich materiałów reklamowych czy promocyjnych.

VI. Zgody Organizatora wymaga wystawienie stanowiska handlowego oraz inne formy handlu na terenie zlotu.

VII. Na terenie zlotu bezwzględnie zabrania się spożywania alkoholu, środków odurzających, psychotropowych etc.

VIII. Na terenie Zlotu obowiązuje zachowanie czystości i porządku. Śmiecenie będzie surowo karane.

IX. Na terenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe obowiązuje całkowity zakaz pozostawiania śmieci i używania otwartego ognia. Zabronione jest również wchodzenie na teren szkółek leśnych (zalesienie do 4 m) – tereny te oznaczone będą przez organizatora na zdjęciu, oraz otaśmowane.

X. Zlot może zostać przerwany w każdym jego momencie tylko i wyłącznie przez Organizatora lub osobę pisemnie do tego upoważnioną lub w momencie zagrożenia zdrowia i życia któregokolwiek Uczestnika, pożaru, poważnego wypadku uniemożliwjającego prowadzenie działań;

XI. Przerwanie rozgrywki lub wprowadzanie Uczestników w błąd naruszający rozgrywkę przez osobę nieupoważnioną, bez uzasadnionej (w/w) przyczyny będzie ukarane karą wydalenia ze zlotu i dożywotniego zakazu wstępu na Majówkę z ASG.


BEZPIECZEŃSTWO


a) Dozwolone jest używanie wyłącznie broni typu ASG o napędzie elektrycznym, sprężynowym i broń boczną o napędzie gazowym nie przekraczającym nawet po ulepszeniach wszelkiego typu, prędkości wylotowej amunicji 500 FPS, a dla replik snajperskich 650 FPS.. Jedyna dopuszczalna amunicja to biodegradowalne kulki 6mm BB. (kulki BlasterBIO, Rockets Profesional bio, bio g&G Bioval Technologies - wykonane z materiałów zapewniających bardzo szybki rozkład w środowisku. W zależności od warunków całkowity rozkład kulek trwa 60-80 dni.)

b) Wymagana jest atestowana ochrona oczu. Zaleca się stosowanie atestowanych gogli/okularów przeznaczonych do rozgrywek ASG lub PB. Jednakże jakości ochrony oczu Organizator nie będzie wymuszał.
c) Na wejście na teren budynków przyległych do terenu Zlotu oraz budynków na terenie miasta organizator nie wyraża zgody. Jeśli któryś z Uczestników wejdzie na teren zabudowany robi to na własną odpowiedzialność.
d) Dozwolone jest tylko używanie pirotechniki dozwolonej i zaakceptowanej przez organizatora, w miejscach przez organizatora wyznaczonych.
e) Można oddawać strzały z replik ASG jedynie w pobliżu osób które posiadają ochronę oczu i są Uczestnikami Zlotu.
f) Strzelać z replik można jedynie na obszarze wyznaczonym przez organizatora.
Na innych obszarach obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania z broni ASG oraz używania jakiejkolwiek pirotechniki.
g) Osoby obecne na zlocie zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych, a w szczególności przestrzegać postanowień całości regulaminu

FILMOWANIE I FOTOGRAFOWANIE.


a) Używać kamery oraz aparatu fotograficznego może każdy, nie jest wymagana zgoda Organizatora.
b) Każda osoba fotografująca lub filmująca nie posiadająca odpowiednich oznaczeń podanych przez organizatora przy rejestracji oraz ochrony oczu jest uważana za zagrożenie i intruza. Wchodząc na teren Majówki ponosi odpowiedzialność na własne ryzyko.
d) Operator kamery lub aparatu fotograficznego powinien unikać sytuacji w której mógłby zdradzić pozycję walczących.
e) Operator kamery lub aparatu fotograficznego nie powinien nagrywać i fotografować osób, które wyraźnie sobie tego nie życzą.
Fotografowanie i nagrywanie w sztabie Zlotu bez zezwolenia jest zabronione.

f) Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu.


XI. Przestrzegania Regulaminu Zlotu egzekwują Organizatorzy.

XII. Jako sankcje za niestosowanie się do regulaminu przewidziano następujące kary:

a) upomnienie
b) nagana
c) publiczna nagana
d) zakaz brania udziału w manewrach
e) wydalenie ze zlotu
f) dożywotni zakaz uczestnictwa w Majówce w Bornem Sulinowie


XIII. We wszystkich sprawach nie ujętych bezpośrednio w regulaminach, jak i dotyczących rozstrzygania kwestii spornych między graczami decydujące zdanie ma Organizator, którego decyzja jest nieodwołalna.

XIV. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania i odpowiedzialności prawnej w przypadku jego złamania.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE.

I. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie, o czym wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni.

II. Zabronione jest wnoszenie na teren rozgrywki SF oraz posiadanie w trakcie jej trwania środków odurzających, substancji psychotropowych, alkoholu, broni palnej, materiałów wybuchowych, materiałów pożarowo niebezpiecznych i innych niebezpiecznych przedmiotów; w przypadku wykrycia w/w przedmiotów na terenie Rozgrywki SF ulegają one przepadkowi choćby stanowiły własność osób trzecich, a osoba posiadająca je, podlega karze wydalenia ze Zlotu.

III. Osobę, która zakłóca przebieg Zlotu lub nie przestrzega regulaminu, służby porządkowe maja prawo usunąć z terenu imprezy niezależnie od posiadanej karty wstępu, a w przypadku stawiania czynnego lub biernego oporu, przekazać policji.


IV. Powyższy regulamin obowiązuje w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2016 i dotyczy XI Edycji Majówki z Airosft'em „PROJEKT WATER WAR 2016”

V. Przepisy regulaminu stanowią integralną część wraz z : Regulaminem rozgrywek, z którym należy się również zapoznać. Dotyczą one wszystkich uczestników imprezy.

DODATKOWE INFORMACJE


• Zlot odbędzie się w warunkach polowych, uczestnicy we własnym zakresie przygotowują się do imprezy (sprzęt biwakowy, namioty itd.).
• Dojazd na teren zlotu we własnym zakresie.
Obszar Majówki z ASG zostanie wydzielony przez Organizatorów.
• Na oznaczonym terenie zostaną wydzielone: strefa manewrów, obóz off game (pole namiotowe) oraz strefa parkowania.
• Uczestnicy muszą zadbać o miejsce do noclegu we własnym zakresie – Organizatorzy udostępniają jedynie pole namiotowe.
• Osoby chcące nocować poza bazą zlotu organizują sobie nocleg na własną rękę. Wszelkie informacje dotyczące możliwości noclegowych w Bornem Sulinowie dostępne są na stronie [link widoczny dla zalogowanych] Zobowiązane są one jednak poinformować o tym Organizatorów.

! Palenie ognisk na terenie zlotu TYLKO w wyznaczonych miejscach !!!

! W trakcie odprawy, poprzedzającej rozpoczęcie scenariusza, będzie przeprowadzona losowo próba trzeźwości uczestników.

! Nieodzowne jest pozostawienie pola obozu SF w stanie pierwotnym tzn.: posprzątanie, zlikwidowanie okopów, umocnień, zlikwidowanie prowizorycznych ławek, zasypanie i uprzątnięcie ognisk wraz z wyniesieniem przyniesionych cegieł kamieni. Śmieci z terenu rozgrywek muszą zostać dostarczone w workach na wyznaczone przez Organizatora miejsce czyli nie mogą być pozostawione na terenie baz.

! Na terenie obozu Off Game obowiązuje zakaz budowania umocnień, kopania dołów, teren należy pozostawić w stanie pierwotnym.

! Nie dostosowanie się do w/w skutkuje dożywotnim skreśleniem z listy uczestników majówki z ASG w Bonem Sulinowie !!Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ruda dnia Wto 15:35, 19 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.majowkazasg.fora.pl Strona Główna -> Regulamin Majówki z ASG 2016 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy